Реалізація земель на сайті Української універсальної біржі

Український ринок землі не працює відкрито та повноцінно, в чому його особливість. Це результат того, що він тривалий час потрапляв під мораторій. Сільськогосподарські угіддя є масштабним надбанням держави. Вони зобов’язані брати участь в економіці країни і приносити постійний дохід власникам землі. Цього року Верховна Рада України прийняла Закон «Про продаж сільськогосподарських земель», який передбачає повноцінне формування одного з головних напрямків держави.

Мораторій не давав власникам можливості розпоряджатися своєю землею в повному обсязі, що порушувало його право власності, і земля не була основною складовою сільського господарства. Головною перешкодою ціновій політиці на ринку землі було тривале закриття для її продажу.

До прийняття цього закону власники землі могли передавати їх у спадок або для потреб суспільства.

Тіньовий ринок землі, незаконне відчуження та купівля землі, нерегульовані земельні відносини – результат недостатньої чесності ринкового механізму.

Згідно з новим Законом, ФОП може володіти 100 га в одній особі, а приватний підприємець до 10 000 га. максимум.

Ринок землі в системі Прозорро.Продажі

Потреба в продукції рослинництва та тваринництва безпосередньо впливає на попит на сільськогосподарські землі. Це також залежить від шару родючості ґрунту та місця розташування ділянок. Чим далі центри споживання продуктів, тим нижча ціна на землю.

На даний момент ринок землі в Україні знаходиться на необхідному рівні. Незважаючи на прозорість, продемонстровану в Законі про землю, незаконний продаж землі все ще присутній у прихованій формі. Через це значна частина прибутку буде обходити державний бюджет. Торги проводитимуться на сайті uub.in.ua.

За оцінками різних експертів, річний тіньовий цикл становить приблизно 50-60 мільйонів доларів. В основному сільськогосподарські землі використовуються для будівництва, втрачаючи цільове призначення.

Закон 2178-10 дав поштовх українському ринку землі змінюватися та рухатись до чесної діяльності. Останній крок – регулювання схеми продажу земель сільськогосподарського призначення. Це допоможе встановити здорову конкуренцію та обґрунтовані ціни.

Система Prozorro дозволяє купувати державне майно. В результаті Української універсальної біржі та інших офіційних сайтів 24 тисяч людей придбали майно, яке шукали, на аукціоні, вносячи тим самим 31 млрд. грн. у бюджет держави.